Ana Sayfa Genel Kompozit Pencerelerin Öne Çıkan Özellikleri

Kompozit pencere sistemleri diğer pencere sistemlerine göre daha fazla tercih edilmekte ve tercih eden kişiler genellikle memnun olduğunu dile getirmektedir. Kompozit pencerelerin öne çıkan özellikleri incelendiği zaman insanların bu pencere sistemlerini tercih etme noktasında son derece haklı olduğunu görebiliyoruz.

Kompozit Pencere Sistemleri Nedir?

Geleneksel olarak kullanmış olduğumuz doğal ahşap son teknoloji ile birleşerek günümüzde kullanılmakta olan modern alüminyum doğrama sistemleriyle birleştirildi. Bu birleştirme sonucunda ise karşımıza kompozit pencere sistemleri çıkmıştır. İç mekan sırasında ise kiraz, ceviz ve masif meşe seçenekleri sunularak kullanılabilmektedir. Kompozit pencereler sizin tamamen isteklerinize yönelik olacak şekilde profil şekilleriyle ve cila tipleriyle sunulabilmektedir.

Kompozit pencerelerde bulunan ahşap yüzeyler özel olarak uygulanan bir teknik sayesinde taşıyıcı olan alüminyum profillere entegre edilmektedir. Alüminyum profil sistemlerinin bu noktada dış şartlara göre mükemmel bir koruma özelliğinin olduğunu görebiliyoruz. Aynı zamanda sızdırmazlık ve zengin aksesuar yapısı da bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir  Ahşap Alüminyum Pencere Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Ahşap Alüminyum Çevrecidir

Ahşap alüminyumun üretilmiş olduğu sırada kullanılmakta olan malzemelerin hepsi %100 geri dönüşüme uygun şekilde üretilirken aynı zamanda hem çevreci hem de doğa dostu olma özelliği bulunmaktadır.

Bu noktada geri dönüşüm sırasında da %95 enerji tasarrufu sağlayabildiğini de görebilirsiniz. Alüminyum kullanılarak üretilmiş olan malzemelerin geri dönüşümü sırasında 80 milyon ton sera gazının emisyonundan da tasarruf edildiği belirtilmektedir. Bu yüzden içeriğinde civa ve kurşun gibi zehirli, kansorojen olan maddeler bulunmamaktadır.

Isı Yalıtımında Son Derece Başarılıdır

Ahşap alüminyum pencere sistemlerinin bir diğer dikkat çekmekte olan özelliği ise; özellikle ısı yalıtımının yapıldığı evrede son derece başarılı bir şekilde bu ısı yalıtımının yapılmasına imkan sağlıyor olmasıdır.

İlginizi çekebilir  Ahşap Alüminyum Pencerelerin Aksesuarlarını Yakından Tanıyalım

Normalde her ne kadar alüminyum ısı yalıtımı adına uygun bir materyal olmasa da ahşap ile birleştiği zaman alüminyum profiller termal olarak bölümlenir ve kullanılan son teknoloji üretimle beraber ısı yalıtımına uygun bir hale gelmesi sağlanır. Isı yalıtımına uygun olması ise sizlere olumsuz hava koşulları noktasında avantaj sağlayacak içerisinin ve dışarısının sıcaklıklarının dengede kalmasına yardımcı olmaktadır.

Farklı Yüzey ve Renk Seçenekleri

Alüminyum kullanılarak üretilmekte olan kompozit pencere sistemlerinin en büyük özelliklerinden birisi ise; sizlere farklı renk ve yüzey seçeneklerini bir arada sunabiliyor olmasıdır. Bu farklı renk ve yüzey seçeneklerinin bir arada sunulması sayesinde siz de kendi zevkinize uygun olacak şekilde tercihlerinizi yapabilirsiniz. Metalin sahip olduğu doğal renk ise insanlarda genellikle bir kalite hissi yaratabilmektedir.

Bu noktada projelere estetik bir görünüm katılması da mümkündür. Uygulanan eloksal yüzey işlemi ise metalik görünümlerde istenildiği zaman gümüş, siyah, altın ve bronz renklerinin de yüzeyde kullanılabilmesini sağlamaktadır. Lake görünüm tercih edildiği zaman ise çok çeşitli olan RAL renk alternatifleri kullanılabilmektedir. Ek olarak iç ve dış yüzeylerde renkler farklı şekilde tercih edilebilmektedir.

İlginizi çekebilir  Hangi Ahşap Alüminyum Pencereler Nerelerde Kullanılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Popüler

Kompozit Pencerelerin Öne Çıkan Özellikleri

Kompozit pencere sistemleri diğer pencere sistemlerine göre daha fazla tercih edilmekte ve tercih eden kişiler genellikle memnun olduğunu dile getirmektedir. Kompozit pencerelerin öne çıkan...

Hangi Ahşap Alüminyum Pencereler Nerelerde Kullanılır?

Ahşap doğal bir yapı malzemesidir ve neredeyse her alanda kullanılmakta olan bir yapı malzemesi olduğunu görebilirsiniz. Ahşabın kullanıldığı bir alan ise ahşap alüminyum pencere...

Ahşap Alüminyum Pencerelerin Teknik Özellikleri İncelenmesi

Teknolojinin gelişmesiyle beraber evlerimizde kullanmış olduğumuz birçok eşya da yapı bakımından değişime uğradı. Bu noktada pencere sistemlerinde de son yıllarda karşımıza çıkmakta olan başka...

Ahşap Alüminyum Pencerelerin Aksesuarlarını Yakından Tanıyalım

Ahşap alüminyum pencere sistemlerinin kullanacağınız sırada aksesuarlar noktasında da soru işaretleri yaşamanız son derece normaldir. Günümüzde bu konu hakkında üretilmiş olan birçok aksesuarın yer...